fbpx

Nabízíme exklusivní záruku 24 měsíců nejen na výrobní vady, ale i na kapacitu

Po-Čt: 7-11:30/12:30-16  Pá: 7-10

Jak probíhá repase baterie u nás

bodovani

O co vlastně při repasi jde?

 • Repase baterie znamená obnovu její původní kapacity (u většiny typů ji lze dokonce navýšit) výměnou článků za nové a provedení celkové elektro revize baterie včetně kontroly funkčnosti BMS – Battery management systému, což je integrovaný obvod („mozek“ baterie), který se mj. stará o bezpečné a rovnoměrné nabíjení a vybíjení článků, zapojení a odpojení baterie během nabíjení a také její ochranu před přehřátím či přetížením tím, že ji vypne.
 • Aby byla repase funkční a vydržela zátěž, kterou jízda na elektrokole na ni vyvíjí a byla především bezpečná, je třeba, aby byla provedena profesionálně, za užití správných článků a ostatního materiálu a s dodržením předepsaných technologických postupů a norem.

Videonávody

Během celého procesu používáme pouze špičkové profesionální vybavení – měřící a diagnostické přístroje a výrobní zařízení (3D tiskárny, bodovací stroje atd.) a postupujeme dle předepsaných norem a doporučení výrobců jednotlivých baterií.o.

1. Kontaktujte nás

Neostýchejte se zeptat, jsme tu pro vás. Telefon, email, WhatsApp, Facebook, formulář na tomto webu… jakkoli nás kontaktujte.

 • Popis baterie a problému s ní – čím více, tím lépe – typ, značka, kapacita, popis problému (ideálně připojte i fotografie baterie a jejího výrobního štítku)
 • Nejste si jistí, že správně popíšete stav vaší baterie? Nevadí. Jednoduše nás jen kontaktujte, pro baterii pošleme kurýra na naše náklady, prověříme ji u nás, dáme vám nezávaznou cenovou nabídku a domluvime se, jestli ji přijmete a repasi u nás rovnou uděláme nebo baterii (bez repase) opět kurýrem na naše náklady pošleme zpět k vám.
 • Neplatíte nic předem – ani za dopravu, ani za cenovou nabídku, ani za konzultace, ani…. Zaplatíte nám jednoduše jen za provedenou repasi a až poté, kdy je hotová – tedy až při převzetí nebo doručení kurýrem zpět k vám.

2. Cenová nabídka

Vycházíme přitom z našeho ceníku, ale umíme i individuální nacenění nestandardních nebo méně běžných typů baterií. Umíme i baterie vyrobit na zakázku. Cenová nabídka je nezávazná – vyčkáme vašeho souhlasu nebo odmítnutí.

3. Souhlas s cenovou nabídkou

Budeme pokračovat až poté, kdy nám k dáte souhlas s cenovou nabídkou. Nic dopředu platit nebudete. U nás se platí až na konci, až po výrobě repase při předání nebo při doručení kurýrem.

4. Pro baterii si pošleme kurýra - zdarma

Baterii jednoduše bezpečně zabalte do krabice (přibalte ideálně i nabíječku, ale pokud ji potřebujete, není to nutné). Kontaktujte nás a my pro balíček pošleme na naše náklady kurýra, který ho vyzvedne v domluvený čas a potvrdí vám jeho převzetí. Samozřejmě ho můžete poslat i sami nebo přinést k nám na pobočku.

Jak správně zabalit baterii k odeslání k nám.

 

5. Pečlivá evidence

Od samého začátku dostane baterie (příp. i nabíječka, pokud jste nám ji poslali) v našem informačním systému své jedinečné identifikační číslo, které ji provází po celou dobu pobytu u nás. To proto aby vaše baterie zůstala vaše.

6. První kontrola - vstupní

 • Celková vizuální kontrola baterie, obalu, kontaktů.
 • Napojení na tester – kontrola BMS.

7. Demontáž

Baterii odborně výrobcem doporučeným postupem rozebereme.

8. Druhá kontrola - původní články a BMS

 • Zkontrolujeme fyzický stav bloku, ve kterém jsou fixované články, kabeláž, kontakty vč. příp. mechanického poškození.
 • Proměříme jednotlivé původní články (měříme ale jen kvůli identifikaci stavu a příp. detekci jiných příčin problémů s baterií, nikoli kvůli dalšímu použití – staré články nikdy dál nepoužíváme v rámci repase, vždy jsou všechny nahrazeny novými!)
 • Zkontrolujeme fyzický stav BMS (např. na vlhkost, oxidaci desky, funkčnost)

9. Ekologická likvidace

Staré články jsou pro přírodu velmi nebezpečný odpad. My je samozřejmě ekologicky dle platných předpisů zlikvidujeme.

10. Výroba

 • Vizualizace nového bloku na články v počítači ve speciálním programu.
 • 3D tisk – výroba nového bloku na články (matrice) a příp. dalších součástí na 3D tiskárně (pokud nelze použít původní).
 • Osazení bloku (matrice) novými značkovými vysokozátěžovými články.
 • Bodování – propojení článků předepsaným způsobem na speciálním bodovacícm zařízení zajišťujícím funkční spoje (žádné „studené“ spoje).

11. Třetí kontrola - výrobní

 • Proměření jednotlivých článků.
 • Proměření baterie jako celku.

12. Kompletace

 • Připojení BMS k bloku článků a ostatní kabeláži (kontaktům).
 • Kompletace baterie do obalu, zapojení.

13. Komplexní test

 • Připojení repasované baterie na tester.
 • Komplexní finální test.

14. Písemná záruka a závěrečná evidence

 • Komplexní 24 měsíců záruka – vystavení písemného záručního listu s 24 měsíční zárukou nejen na výrobní vady baterie, ale exklusivně i na její kapacitu. Více o naší nadstandardní záruce ZDE.
 • Závěrečná evidence – všechny úkony vykonané na baterii jsou průběžně pečlivě evidovány v informačním systému vč. finálního stavu a vystavené záruky.

15. Odeslání baterie kurýrem zpět k vám - zdarma

Dohodneme se s vámi, jakým způsobem k vám vaši repasovanou baterii doručíme. Lze i osobně. Ale máme pro vás komfortní doručení kurýrem na naše náklady na Vámi určenou adresu.

 

... a pak už zase jen jezdíte (elektrokola) nebo vrtáte a brousíte (aku nářadí) nebo píšete (notebooky) nebo... prostě všechno stejně jako dřív, když to bylo nové 🙂

Z důvodu dovolené omezena otevírací doba na prodejně v Brandýse nad Labem 01.07. - 19.07. 2024.

Před osobním doručením, nebo vyzvednutím baterie v tomto termínu volejte 731 533 699. Vyzvedávání zásilek přepravou a výroba běží v nezměněné podobě

Po-Čt 7:00-11:30 12:30-16:00

Pá 7:00-10:00 dále, dle tel. domluvy

So-Ne – ZAVŘENO